חשמל

loading 26.06.2020

חשמל

מערכת החשמל בדירה עשויה לפי חוק החשמל, תקנות החשמל וצרכי הדיירים, האם צריך חשמל תלת פאזי? האם צריך חשמל חכם? האם מספר נקודות התאורה ומיקום התאורה נמצאים לפי תוכנת החשמל?

בזמן ביצוע בדק בית, יש לבדוק את מיקום נקודות החשמל (תאורה ושקעים) האם מוקמו לפי תוכנת החשמל, האם מערכת החשמל בוצעה לפי דרישות תקנות החשמל.

למרות שחוק החשמל אינו מאשר לבצע בדיקות למערכת החשמל למי שאינו מוסמך לכך, בזמן ביצוע בדק בית, ניתן לבדוק את מערכת החשמל בצורה וויזואלית (במסגרת חוק החשמל) ולראות שביצוע מערכת החשמל בדירה בוצע לפי חוק החשמל.

חוק החשמל מחייב לעשות מספר מינימום של שקעים ותאורה לכל חדר, ולכל שטח בדירה, בבדק בית בודקים שמערכת החשמל בדירה תואמת את דרישות חוק החשמל.

בנוסף בזמן ביצוע בדק בית נבדק מיקום השקעים ונבדק אם יש צורך בשקעים מוגנה מים בנוסף על מה שהותקן בדירה, נבדק גובה השקעים שלא נמצאים מתחת לגובה המינימום הדרוש בתקן.

חשוב מכל, בודק שמבצע בדק בית לדירה, אסור לו איסור חמור לפתוח שקעים ולגעת במערכת החשמל, אלא אם יש לו רישיון חשמלאי מוסמך. כל פעולה או עבודה על מערכת החשמל ללא הסמכה ורישיון מתאים הינו עבירה פלילית.

לסיכום: ביצוע בדק בית אינו כולל בתוכו את בדיקת מערכת החשמל לפי חוקי החשמל אלא רק את מערכת החשמל לפי תקנות החשמל.

loading
loading
loading

שתפו חברים ברשתות חברתיות:

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הוסף ביקורת

loading