בדק בית לדירה חדשה

loading 26.07.2020

בדק בית לדירה חדשה

בשעה טובה והגיע הזמן לקבלת הדירה החדשה מהקבלן. בניגוד לרכב, שמגיע חדש ללא תקלות, בדירה חדשה היא מגיעה עם ליקויים ולפעמים עם ליקויים רבים.

כדי לעלות ולגלות את הליקויים צריך לבצע בדק בית בדירה בעת קבלת הדירה או בשלב מסירה ראשונה. על מנת למצוא את הליקויים יש לעשות את בדק הבית לפי דרישות התקנים והתקנות. בדק הבית צריך וחייב להתבצע ע"י אדם מוסמך עם ידע של התקנים והתקנות וידע איך לבצע את הבדיקות.

כאשר מבצעים בדיקות לליקויים לא לפי דרישות התקנים, רוב הסיכויים שהדוח ייפול אם יגיע לבודק נגדי שיודע את התקנים והתקנה.

כאשר יש ליקויים מרובים בדירה או שהקבלן מסרב לבצע את התיקונים והדוח הולך לכיוון הליך משפטי, חשוב שהבודק שהכין את הדוח בדק הבית ידע להציג את הליקויים מול התקנים והתקנות ולהצביע על הליקוי.

בעיניים לא מקצועיות לא ניתן לזהות את הליקויים, ובמיוחד כאשר יש צורך במכשור ייעודי למציאת הליקוי. כאשר מצביעים על ליקויי ולא משתמשים במכשור הנכון בזמן בדק הבית, הבדיקה אינה קבילה ולא ניתן להציג אותה בבית המשפט.

בדק בית מקצועי מתבצע על ידי איש מקצוע ועם כלים נכונים ותקינים. את הכלים לפני ביצוע בדק בית יש לבדוק ולראות שהם שלמים, ישרים ומכוילים. כאשר מזמינים אש מקצוע לביצוע בדק בית, יש לבדוק שהוא מגיע עם הכלים הנכונים, ולא מגיע לדירה ללא כלים ואז דוח בדק הבית שלו אינו תקין ולא שווה את הנייר שרשום עליו.

כאשר מזמינים בדק בית, יש לבדוק את רמת הבדק בית של איש מקצוע שהזמנתם, וחשוב לדעת שמחיר זול מצביע על רמת בדק בית נמוכה, דבר שיכול להוביל להפסד כספי של הדייר, כי הקבלן שיקבל לידיו דוח בדק בית לא מקצועי יתייחס אליו בהתאם וידע שבהליך משפטי הוא יפיל את הדוח, ולכן כאשר מזמינים איש מקצוע לביצוע בדק בית, יש לבדוק תחילה מי האיש, מה הידע שלו, מה התעודות שלו, כמה זמן הוא מבצע את בדק הבית, ומה הוותק שלו, ודבר אחרון זה מה המחיר.

כמו שלא חוסכים בבדיקה לרכב, כך לא חוסכים בבדק לבית.

שתפו חברים ברשתות חברתיות:

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הוסף ביקורת

loading